image

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک میان سازمان فاوای شهرداری تهران و ناحیه نوآوری دانشگاه شریف

 تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک میان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و ناحیه نوآوری دانشگاه شریف در روز 25 دی ماه و در حاشیه رویداد معرفی این ناحیه منعقد شد.

image

سامانه داده نمای تهران پاسخ می دهد

تهران چند آپارتمان دارد؟ / بیشترین خانه های تهران در کدام منطقه است؟

 تهران، شهر آپارتمان‌هاست، شهری که بیش از 2 میلیون و 500 هزار واحد آپارتمان مسکونی دارد که 87 درصد مجموع خانه‌های این شهر را دربر می‌گیرد.

image

بر اساس اطلاعات سامانه داده نمای شهرداری تهران

پر جمعیت ترین و کم جمعیت ترین محله تهران را بشناسید + اینفوگرافیک

محله فتح در منطقه ۹ تهران با 86 نفر به عنوان کم جمعیت‌ترین محله شهر شناخته می‌شود؛ از طرفی تهرانپارس غربی با داشتن جمعیتی بالغ بر 125هزار نفر پرجمعیت‌ترین محله پایتخت است.

image

بازدید سفیر بلژیک از رصدخانه شهری تهران

 سفیر بلژیک در روز هفدهم دی ماه ضمن بازدید از رصدخانه شهری تهران در گفتگو با مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری با این مرکز و نقش آن در هوشمندسازی تهران آشنا شد.  

image

در نشست مدیرعامل سازمان فاوا و رئیس دانشگاه امیرکبیر مطرح شد:

نگاه ویژه به دانشگاه‌ها برای توسعه اکوسیستم نوآوری

دکتر محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در دیدار با دکتر احمد معتمدی، رئیس دانشگاه امیرکبیر بر انجام پروژه‌های تهران هوشمند با مشارکت بخش‌های پژوهشی و به‌ویژه دانشگاه‌ها تأکید کرد.

image

در بازدید معاون وزیر امور اداری اندونزی از رصدخانه شهری تهران مطرح شد

تاکید بر توسعه همکاریهای مشترک در حوزه هوشمندسازی

 معاون وزیر امور اداری و اصلاحات بروکراتیک کشور اندونزی ضمن بازدید از رصدخانه شهری تهران در گفتگو با معاون شهردار و مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری بر توسعه همکاریهای مشترک تاکید کرد.

image

در تفاهم نامه میان سازمان فاوای شهرداری تهران و منطقه 13 بررسی و تاکید شد

تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار به اولین پارک هوشمند پایتخت

 با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان فاوای شهرداری تهران و منطقه 13 پروژه هایی که در برنامه تهران هوشمند به صورت پایلوت در این منطقه اجرا خواهند شد، از جمله تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار به اولین پارک هوشمند، بررسی شد.

image

در بازدید 3 عضو شورای شهر از مرکز آمار و رصد شهری مطرح شد:

کمک ویژه رصدخانه شهری به شورای شهر برای سیاست گذاری و برنامه ریزی

جمعی از اعضای شورای شهر تهران در روز  پنجم دی ماه مهمان مرکز آمار و رصد شهری بوده و ضمن بازدید از این مرکز در مورد سامانه های هوشمند تحلیل داده به گفتگو پرداختند.

image

حضور سازمان فاوا در بخش نمایشگاهی همایش فصلی مدیران

  همایش فصلی مدیران شهرداری تهران عصر روز شنبه در حالی برگزار شد که در حاشیه این رویداد نمایشگاهی از فعالیت ها و دستاوردهای بخش های مختلف شهرداری تهران نیز برپا شده بود.

image

در نشست مدیرعامل سازمان فاوا و رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مطرح شد:

اتصال شهرداری تهران به اکوسیستم نوآوری

 نشست مدیرعامل سازمان فاوا و رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با موضوع آغاز همکاری‌های مشترک میان دو مجموعه، امروز 28 آذر ماه برگزار شد.